Stránka 1 z 1

Acer Aspire 7220

PříspěvekNapsal: pon 06. čer 2016 16:28:31
od CZJKP1
Ahoj, dostal jsem na díly tento NB.

Po zapnutí načítá Windows XP, potom BSoD.

Dotyčný ho měl v servise, kde údajně závadu nedokázali diagnostikovat, jen konstatovali, že toto může způsobit cokoli a najít závadu by bylo náročné a nevyplácí se. Když mi bylo sděleno že tam opravují pánové z východní federace, začal jsem mít o servisu pochyby.

Nejprve jsem se pokusil Windows přeinstalovat, to po prvním restartu skončilo chybou.

Ze zajímavosti jsem koukl na S.M.A.R.T HDD a viděl několik vadných sektorů proto jsem spustil HDD Regenerator, které některé z nich opravil.

Potom instalace Windows XP překvapivě proběhla a PC funguje, ale nefunguje touchpad, instalace ovladačů to nevyřešila. Připojená myš přes USB chodí...

Může to být souhra náhod a je problém jinde? V PC je čipset NVidia, který se přehřívá a po čase dojde k přerušení spojů mezi čipsetem a základovkou. Může toto být také příznak problému s čipsetem?
Vzpomněl jsem si na Acer Aspire 5520G který nejprve neviděl DVD mechaniku a později už jen cykloval.

Díky.

Re: Acer Aspire 7220

PříspěvekNapsal: pon 06. čer 2016 19:19:04
od CZJKP1
Vyřešeno. Touchpad nebyl od doby zásahu servisu připojený a protože jsem to po HW stránce nekontroloval, nepřišel na to dřív.

Teď jen prosím navrhněte. Jak zlepšit chlazení. Já Heatsink sundaný neměl, ale pakliže mam přehřívání CHIPSETu co nejvíce zabránit, měl bych teplovodivou pastu vyměnit, použiji Arctic Silver 5, protože ji mám i ve svém Desktopu. Také bych měl vyměnit teplovodivý polštářek, zde s výběrem zkušenost nemám a navíc se mi zdá výběr dost omezený - může někdo poradit? Měl by mít pokud možno malý tepelný odpor a nějakou tu trvanlivost.

Re: Acer Aspire 7220

PříspěvekNapsal: stř 15. čer 2016 12:25:28
od haldex
Pokud tam dochazi ke ztrate spojeni mezi DPS a BGAckem, tak je treba napred udelat reball. To uz samo o sobe vyresi dost. Nejsem zastance teplovodivych polstarku, sam jsem upekl dvakrat jeden notas (VGA) diky spatne zvolenemu. Nahradil jsem polstarek hlinikovou destickou natrenou z obou stran pastou (videl jsem i naskladany alobal). A herni notas bezi bez zasahu dodnes (4 roky - MSI GX-720)