travelmate 7520g - black screen

Problémy s Vašimi notebooky a možnosti jejich řešení.

Moderátor: trta911

travelmate 7520g - black screen

Příspěvekod vodnikk » úte 09. úno 2016 23:01:24

zdravím,
mám půjčený travelmate 7520g (AMD turion 64 x2tl60 (2,0ghz); ATI mobility rdeon HD 2400 XT), zapůjčen mi byl s tím že mám co nejméně a jen s největší opatrností polohovat monitor, že jeto tam vylámané.

nyní přestal fungovat, pokud by někdo znal tuto poruchu, a řekl mi co to je, byl bych vděčný, nerad bych se pouštěl do rozebírání.

Porucha:
při zapnutí s otevřenou dvd : začne lehke zahučení , svítí žárovka pod touchpadem, po cca 5s s lupnutím vypne, před vypnutím se ještě na chvíly zapne asi větřák , pak se vypne. a to se celé ještě jednou opakuje. obrazovka nereaguje, ani ext. monitor

při zapnutí se zavřenou dvd: začne lehke zahučení , svítí žárovka pod touchpadem, zahučí kratce (asi motorek HDDmožná DVD),, blikne kontrolka DVD a kontolka asi HDD (každá cca 3-4), 2x "pipnutí, zahučí kratce (asi motorek HDD),po cca 5s celkem s lupnutím vypne, před vypnutím se ještě na chvíly zapne asi větřák apak se vypne. to se celé ještě jednou opakuje. obrazovka nereaguje, ani ext. monitor

Led: když je notebook vypnutý, s baterii, a zapojený v síti, svítí baterie

historie poruchy: jednou začas modrá obrazovka, v poslední době jsem ho musel vzít dvakrát na cesty (po první se stala tato porucha, ale po du odpočinku notebook začl fungovat normálně. po druhé cestě už se nevzpamatoval.
adapter není originální, originál byl prý vylámaný kabel. nyní používán http://1url.cz/OtL4d
Historie: pravděpodobně nebyl rozebírán, pouze sundán plast z monitoru

Tak kdyby někdo věděl c to může bát, první jsem myslel že to bude něco s kabelem, že by se třeba skřípnul v pantu, ale teď teda moc nevím, co to može byt.

Díky za radu
vodnikk

Zpět na Mám problém s notebookem..