IBM Thinkpad T60 - koupit ci nekoupit?

Problémy s Vašimi notebooky a možnosti jejich řešení.

Moderátor: trta911

IBM Thinkpad T60 - koupit ci nekoupit?

Příspěvekod RayeR » pon 08. říj 2012 17:09:41

Zdravim,
tento server me docela zaujal, ac se elektronikou docela zabyvam, tak k pajeni BGA sem se jeste osobne nedostal. Tak se zeptam zde zkusenejsich, jde mi vsak spise o doporuceni ohledne koupi notebooku. Praramtrove, vybavou a funkcemi se mi totiz jako jeden z mala NTB zalibil T60, ktery je jeste spise kvalitou IBM nez Lenovou smejd. Chtel bych si k nemu poridit COM+LPT ultrabay adapter, ktery obsahuje skutecne nativni porty a ne nejaka siditka. Takovou vybavu bohuzel na zadnem novem NTB nenajdu. A z tech malo alternativ (HP Compaq a Fujitsu Lifebook) jsou vsechno plastaci. Takze IBMko me docela nadchlo, ale jen do doby, nez jsem si precetl tento web a zjistil, ze T60 pouziva stejny BGA VGA makrocip jako T4x, kery rad odchazi. Vzhledem k dnesni cene T60 kolem 4-5k uz neni zas tak mnoho, ale porad je to riziko a nemel bych zrovna nejlepsi pocit mit v NTB casovanou bombu. Zajimal by me vas nazor, jak moc velke je riziko, ze to odejde. Jesi je to vicemene jistota, kere nelze zabranit nebo na to trpely jen nekere serie, pripadne se to projevi jen pri intenzivnejsim dlouhodobem vyuzivani GPU. A kdyz uz bych do toho sel, je naka moznost jak rychle a spolehlive odhalit nakym SW testem ze uz to zahniva? Pokud by to bylo v poradku, lze zivotnosti nak vyrazne pomoci modifikaci chlazeni? (zminovany Cu plisek misto pasty). Pocitam ze bych na tom NTB nepoustel nic graficky narocnyho, max. naky video. Jesi by se pak dalo pocitat s nakou slusnou zivotnosti...
RayeR

Zpět na Mám problém s notebookem..