NTB usnul a už nejde probudit

Problémy s Vašimi notebooky a možnosti jejich řešení.

Moderátor: trta911

NTB usnul a už nejde probudit

Příspěvekod Mira1 » pát 06. črc 2012 22:16:32

Zdravím, mám něco přes 2 roky starý HP Probook 4710s, kromě odcházející baterky a mechanických problémů s DVD mechanikou fungoval vždy dobře. Před pár dny jsem ho normálně uspal, pak jsem ho chtěl probudit tlačítkem Power jako vždy, on se jakoby spustil, větrák hučel jako o život, ale display zůstal černý. Tak jsem ho natvrdo restartoval a zase - větrák hučí jako uragán, ale display ani neblikne. Tušil jsem problém s displayem, tak jsem čekal, až naběhne a zahraje tu melodii při startu Win - nezahrál nic, takže pravděpodobně vůbec nenaběhl, je ale možné, že má vypnutý zvuk. Připojil jsem externí monitor a restartoval - nic. Zkusil jsem ho nabootovat z bootovacího disku - nic, tváří se, že jako nabíhá, DVD mechanika zahučí, větrák hučí, ale display si ani neblikne. Zašel jsem s tím ke svému obvyklému PC mechanikovi, ten zkoušel všechno možné včetně hledání "zamáčklých" kláves ... Vyndali jsme z toho HDD, ten je v pohodě, data jsem si z něj pro jistotu zazálohoval, ale ani společně se nám ho nepovedlo probudit, nenaběhl ani BIOS. Už pár dní to řešíme na http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/68491-NTB-usnul-a-uz-nejde-probudit , ale zatím bez úspěchu. V Mironetu mi řekli, že je nejspíš v háji základní deska a že se skoro nevyplatí kupovat novou. Budu rád za radu či rovnou technickou pomoc, díky.
Mira1

Re: NTB usnul a už nejde probudit

Příspěvekod Roman » pon 09. črc 2012 12:48:43

to pečenie v trube by som fakt neskušal :) , nahodou capslock neblika niekolkokrat ? (1-5) este by som pred pecenim vyskusal nastriedačku ram moduly kazdy v kazdom slote
Roman

Příspěvekod Mira1 » pon 09. črc 2012 23:11:23

Roman píše:to pečenie v trube by som fakt neskušal :) , nahodou capslock neblika niekolkokrat ? (1-5) este by som pred pecenim vyskusal nastriedačku ram moduly kazdy v kazdom slote

Jo, CAPSLOCK zabliká, v Mironetu mi řekli, že to signalizuje závadu základní desky. Nejdivnější na tom je, že prostě normálně usnul a už se nikdy neprobudil, nedostal žádnou ránu, dokonce se s ním ani nehlo, prostě smrt ve spánku ...
Mira1

Příspěvekod Roman » úte 10. črc 2012 0:04:07

a kolkokrat blikne ? :)
Roman

Příspěvekod Mira1 » stř 11. črc 2012 11:27:50

Roman píše:a kolkokrat blikne ? :)

5x, interval mezi bliknutími asi 2 vteřiny. Podle http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?docname=c02153547&lc=cs&cc=cz&dlc=cs to je obecná chyba systémové desky.
Mira1

Příspěvekod -- DiL -- » pát 13. črc 2012 14:56:28

Uspávání a hibernace je u notebooků poměrně riskantní. Spousta defektů vzniká právě při tomto způsobu "vypínání". Co můžete zkusit je odpojit adaptér, baterii a CMOS RTC baterii, nechat tak notebook několik hodin a poté zkusit zapnout. Spíše bych to ale tipoval na nějaký problém s keyboard controllerem, který se podílí na "power-on procesu". Taktéž může jít o corrupted BIOS. Rozhodně bych ale desku nedával do trouby ani neuvažoval o reflow / reball nějakého IC (chipset, grafika), jelikož to v tom problém s největší pravděpodobností nebude.
-- DiL --
Administrátor

Příspěvekod Petr » sob 14. črc 2012 2:14:40

Zkusil bych bios, tohle na to vypoadá.,
Petr

Příspěvekod Mira1 » ned 15. črc 2012 9:53:09

Uspávání počítačů používám už léta a občas se mi stalo, že nešel probudit a musel jsem použít tvrdý restart, ale takto závažný problém jsem nikdy neměl (což samozřejmě neznamená, že to riskantní procedura není ...). Díky všem, popsané záležitosti jsou pro mě už vyšší dívčí, budu si muset najít nějaký slušný servis. Má někdo nějaký tip, kde jsou dobří a člověka oprava nestojí víc než nový počítač?
Mira1

Příspěvekod Mira1 » stř 08. srp 2012 11:26:22

V servisu provedli diagnostiku, zjistili, že na desce je poškozených víc chipsetů (prý kdyby byl jen jeden, tak ho dokáží opravit, ale když jich je víc, taky by to zvládli, ale strávili by s tím tolik času, že bych se nedoplatil), takže buď výměna celé desky (5000 + 2000 práce) a nebo koupit nový notebook. Takže si půjdu koupit nový, to je teda radost!
Mira1

Příspěvekod Roman » stř 08. srp 2012 20:39:10

zaujimavy servis a celkom pekne vyhlasenie :lol: ono je v NB viac ako 2 chipsety ? teda ak neratam gpu
mne oprava(reball) jedneho trva cca 20-25min a dvoch cca hodinu ale asi v tom servise maju strašne vela roboty ;)

podla mna by stacil reball, uz sa mi stalo že HP bliklo 5x a po reballe zatial beži
Roman

Další

Zpět na Mám problém s notebookem..